Læder Patrontaske – 75 – Honey

2.599,00 kr. inkl. moms

Honey

På lager

Når du handler hos os, har du altid:

  • ✔ Fri fragt med GLS over 499,- (Speciallevering undtaget)
  • ✔ Ordre afsendes indenfor 2 dage
  • ✔ 14 dages retur
  • ✔ Fri ombytning i vores butik i Gentofte
  • ✔ Støttet en lokal, fysisk jagtbutik
Varenummer (SKU): 2476039 Kategori: Tags: , , Varemærke:

Beskrivelse

Læder Patrontaske – Rey Pavon (75 patroner, Honey)
Elegant og håndsyet patrontaske fra Spanien – perfekt til den stilbevidste jæger.

Denne patrontaske er fremstillet i 100% vegetabilsk garvet okselæder i den varme farve Honey, som med tiden udvikler en smuk, naturlig patina. Med en kapacitet på 75 patroner er tasken ideel til både jagt og sportsskydning, hvor funktionalitet og design går hånd i hånd.

Egenskaber:

  • Håndsyet i Spanien

  • 100% vegetabilsk garvet okselæder

  • Farve: Honey

  • Kapacitet: 75 haglgeværpatroner

  • Klassisk og slidstærkt design

En patrontaske i kompromisløs kvalitet – både praktisk og raffineret.

Om brandet

Rey Pavón er ikke kun kendt for deres fremragende stil, men de tilbyder også et sortiment af eksklusive lædertasker og foderaler, der er designet til at beskytte og transportere jagtvåben og tilbehør med stil og elegance.

Rey Pavón’s lædertasker og foderaler er fremstillet af førsteklasses lædermaterialer. Det ikke kun giver enestående holdbarhed, men også tilføjer en luksuriøs touch til jagtoplevelsen. Hver taske og foderal er omhyggeligt håndlavet med omhu for detaljerne og er designet til at imødekomme behovene hos krævende jægere.

Taskerne er rummelige og funktionelle med velorganiserede rum og lommer. Dette giver plads til opbevaring af våben, ammunition og andet nødvendigt udstyr. Den polstrede indvendige beskyttelse sikrer, at dine værdifulde jagtvåben holdes sikkert og beskyttet under transport.

Rey Pavón’s lædertasker og foderaler er ikke kun praktiske, men de udstråler også en tidløs stil og elegance. Deres sofistikerede design og opmærksomhed på detaljer gør dem til et fashionabelt valg for den stilbevidste jæger.

Uanset om du er på vej til jagtmarken eller på skydebanen, vil Rey Pavón’s lædertasker og foderaler være et pålideligt og stilfuldt valg til at beskytte dine  jagtvåben og tilbehør. Med deres holdbarhed og æstetiske appel er de ikke kun praktiske. De er også et testamente om din kærlighed til jagt og din sans for kvalitet og stil.